Prominent & Leading Manufacturer from Ghaziabad, we offer dual arm decorative lighting pole, garden light pole, 11 meter ms swaged tubular pole, 10 mtr ms tubular pole, ms steel tubular poles and decorative designer pole.
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 M |
| Material | Aluminium |
| Shape | Decorative |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Body Material | GI |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Garden |
| Shape | Decorative |
| Lighting Color | Cold White |
| Surface Finish | Polished |
| Product Height | 7m |
| Product Color | White |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Length | 11 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Swaged Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | MS |
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Length | 10m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | MS |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Length | 16 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Poles |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | MS |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 3mm |
| Brand | Aarvi |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Material | MS |
| Color | Silver |
| Brand | Aarvi |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India