Manufacturer of a wide range of products which include tubular steel pole, 12 meter ms tubular lighting pole, 12 meter high mast pole, octagonal pole 13 meter, kv electric pole and lighting pole.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Length | 7 m |
| Material | Steel |
| Weight | 70 kg |
| Height | <9m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Tubular |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Length | 12m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Lighting Pole |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | MS |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 20 meters |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Narrow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Number Of Light | 4 |
| Plate Thickness Mm | 6 mm |
| Product Type | Electric Pole |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Plate Thickness Mm | 5 mm |
| Color | Silver |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Material | Aluminium |
| Thickness | 2 mm |
| Color | Black |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Height | <9 M |
| Shape | Conical |
| Material | Mild Steel |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India