Our product range includes a wide range of 400 watt flood light, led flood light and 200w led flood light.
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Power | 400 W |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP44 |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | two year |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 100W |
Minimum order quantity: 10 Piece
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India