Offering you a complete choice of products which include 4mtr octagonal pole in gi, normal gi pole, gi octagonal pole, 20 meter high mast pole, solar light octagonal pole and street light octangle pole.
₹ 3700 / Piece Get Latest Price
| Height | 14 mm |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Height | 14mm |
| Shape | Octagonal |
| Brand | Aarvi |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 8800 / Piece Get Latest Price
| Height | <9 M |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Octagonal |
| Usage/Application | Street |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 155000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Medium |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 6 Meter |
| Color | Black |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Color | Silver |
| Height | 12 Meter |
₹ 3700 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8800 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Octagonal |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12m |
| Shape | Tubular |
| Brand | Aarvi |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 4mm |
| Color | Silver |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India