We are a leading Manufacturer of 10 m octagonal gi pole, conical lighting pole, 4 m octagonal gi pole, dual arm high mast pole, galvanized iron street light pole and 6 meter octagonal poles from Ghaziabad, India.
₹ 10200 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Thickness | 3mm |
₹ 6600 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Height | 4M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Brand | Aarvi |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Shape | Tubular |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 6 Meter |
| Color | Silver |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 10 Meter |
| Color | Black |
₹ 3700 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Height | 9 M |
| Mast Height | 20 meters |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Height | 16mm |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Color | Silver |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Height | 6m |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Street Light |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Brand | Aarvi |
| Length | 14mm |
| Color | Silver |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India