Our range of products include ms street light pole, high mast lighting pole, 25 meter high mast pole, solar high mast lighting pole, 12.5 meter high mast pole and 30 meter high mast pole.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 M |
| Material | Steel |
| Shape | Octagonal |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Type | High Mast |
| Usage | Stadium |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 20 meters |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Multi arm |
| Mast Height | 30 meters |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | High Intensity Discharge |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Usage | Stadium |
| Type | High Mast |
₹ 225000 / Piece Get Latest Price
| Height | 30 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Usage | Stadium |
| Type | High Mast |
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Height | >30 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Usage | Stadium |
| Type | High Mast |
₹ 155000 / Piece Get Latest Price
| Height | 20 M |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Hot dip galvanized |
| Thickness | 3mm |
| Material | MS |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Stadium |
| Dealing | PAN India |
| Type | High Mast |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 20 meters |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | High Intensity Discharge |
| Number Of Lights | 12.0 |
| Beam Angle | Wide |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 20 meters |
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Narrow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 40 meters |
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Usage | Stadium |
| Type | High Mast |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 10 meters |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Narrow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2200000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 12.0 |
| Beam Angle | Medium |
| Mast Height | 20 meters |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 10 meters |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 8.0, 6.0 |
| Beam Angle | Wide |
₹ 290000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 30 meters |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | High Intensity Discharge |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Height | 5 Meter |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Shape | Round |
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Height | 25 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Usage | Stadium |
| Type | High Mast |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Single arm |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Narrow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 105000 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Stadium |
| Dealing | PAN India |
| Type | High Mast |
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Height | 25 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Usage | Stadium |
| Type | High Mast |
₹ 260000 / Piece Get Latest Price
| Height | 30 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Type | High Mast |
| Usage | Stadium |
| Dealing | PAN India |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Industrial |
| Pole Type | High Mast |
| Material | MS |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Country of Origin | Made in India |
| Dealing | PAN India |
| Type | High Mast |
| Usage | Stadium |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | Narrow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Length | 7 m |
| Usage/Application | Oil & Gas Industry |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 10 Meter |
| Color | Silver |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Height | 9 Meter |
| Color | Silver |
₹ 290000 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 M |
| Pole Type | Single arm |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Mast Height | 10 meters |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | Aarvi |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Pole Type | Multi arm |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | White |
₹ 260000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Outdoor |
| Height | 3600 mm |
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Lighting |
| Color | Natural |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 M |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India