We are a leading Manufacturer of led high mast light pole, 25m high mast pole, power distribution pole, high mast lighting poles, 16 mtr high mast pole and 12 meter stadium high mast pole from Ghaziabad, India.
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 M |
| Pole Type | Round |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Conical |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Height | 25 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 m |
| Usage/Application | Street |
| Pole Type | Round |
| Plate Thickness Mm | 3mm |
| Color | Red and Black |
| Brand | Aarvi |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | Wide |
| Height | 30 M |
| Mast Height | 20 meters |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | Narrow |
| Country of Origin | Made in India |
| Mast Height | 10 meters |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Shape | Round |
| Color | Aarvi |
| Surface Finish | Polished |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 30 meters |
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Narrow |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Polished |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1250000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | large-area illumination, particularly in situations where a high mounting height is needed for effec |
| Size | 40mm |
| Thickness | 4mm |
| Finish | Hot-dip galvanized |
₹ 260000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Hot Dip Galvanized |
| Brand | Aarvi |
| Color | Silver |
| Usage | to display flags, banners, or other decorative or advertising materials in outdoor locations, partic |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India