Manufacturer of a wide range of products which include 25 meter stadium high mast pole, gi octagonal poles, 20m high mast pole, 30 m high mast pole, 35 m stadium high mast and 30 meter stadium high mast pole.
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Height | 25 M |
| Shape | Round |
| Brand | Aarvi |
| Thickness | 3mm |
| Color | Silver |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Brand | Aarvi |
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Height | 20 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 260000 / Piece Get Latest Price
| Height | 30 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Pole Type | Multi arm |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Stadium |
| Power | Electric |
| Thickness | 6mm |
₹ 295000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Aarvi |
| Material | MS |
| Shape | Round |
| Thickness | 6mm |
| Surface Treatment | Hot dip galvanized |
| Height | >30 M |
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Height | 25 M |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Thickness | 3mm |
| Surface Treatment | Hot dip galvanized |
| Material | MS |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Height | 14M |
| Thickness | 6mm |
| Brand | Aarvi |
| Pole Shape | Octagonal or polygonal tapered |
| Base Plate | Square or rectangular |
| Total Wattage | 200W |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12m |
| Shape | Octagonal |
| Brand | Aarvi |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 20 meters |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Height | 30 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 8 mm |
| Color | Silver |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Height | 25 M |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Aarvi |
| Surface Finishing | Polished |
| Thickness | 3mm |
| Pole Shape | Round |
| Height | 12mm |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Pole Type | Multi arm |
| Light Block Color | White |
| Power | Electric |
| Brand | Aarvi |
| Usage/Application | Road Side |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 20 meters |
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Stadium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | Aarvi |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Pole Type | Multi arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Stadium |
| Power | Electric |
| Thickness | 3mm |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Material | gi |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | aarvi |
| Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India