Manufacturer of a wide range of products which include decorative pole garden light, 5m mild steel street light pole, 4m mild steel lamp post and cast iron lamp post.
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 3600 mm |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Round |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Decorative |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Product Height | 5m |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12m |
| Material | Cast Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Decorative |
| Finish Type | Polished |
| Product Height | 4m |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Feet |
| Pole Type | lamp pole |
| Shape | Decorative |
| Color | black |
| Usage/Application | Outdoor |
Minimum order quantity: 20 Piece
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India