Leading Manufacturer of street light pole, garden decorative lighting pole, bollard lamp post and led bollard light from Ghaziabad.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Height | 10m |
| Material | Galvanized Iron |
| Shape | Decorative |
| Pole Type | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Outdoor |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Height | 3 M |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Shape | Round |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Decorative |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Product Height | 3m |
| Color | Black ( Base Color) |
| Product Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 feet |
| Material | Aluminum |
| Wattage (W) | 100 W |
| Light Color | Warm White |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India