Offering you a complete choice of products which include cantilever gi pole, decorative garden lighting pole, gi steel pole, decorative outdoor lighting pole, electrical poles and stadium light system.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Shape | Tubular |
| Brand | Aarvi |
| Color | Black |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Height | 5 Meter |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 12m |
| Shape | Tubular |
| Brand | Aarvi |
| Color | Black |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 17500 / Piece Get Latest Price
| Height | 15 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Brand | Aarvi |
| Product Type | Decorative Outdoor Lighting Pole |
| Usage/Application | Street |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Plate Thickness Mm | 5 mm |
| Brand | Aarvi |
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | >500W |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
| Finish | Super Fine |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Pole Shape | Hexagonal |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Aarvi |
| Length | 14mm |
| Color | Silver |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Aarvi |
| Length | 12mm |
| Color | Silver |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| IP Rating | IP40 |
| Base Type | B15 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India