We are a leading Manufacturer of electrical steel poles, ms tubular lighting pole and metal pole from Ghaziabad, India.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Length | 16 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Electrical Steel Poles |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
| Brand | Aarvi |
| Color | Silver |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Length | 11 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Lighting Pole |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | MS |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron |
| Height | 12 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India