Our product range includes a wide range of round tubular pole., gi octangle pole, 9 meter octagonal poles, 11 mtr octagonal poles, highway octagonal light pole and mild steel octagonal pole.
₹ 10200 / Piece Get Latest Price
| Length | 11 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | tubular pole |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
Established in 2018, we Aarvi Enterprises, are a highly acclaimed Manufacturer, Wholesaler, Trader, Supplier And Exporter of Lighting Poles, High Mast Pole, Street Light Pole, Steel Tubular Poles, Gi Octagonal Pole, etc.
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Octagonal |
| Color | Silver |
| Height | 12 Meter |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 11 mm |
| Color | Silver |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Height | 14 mm |
| Color | Silver |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
| Material | Mild Steel (MS) |
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Color | Silver |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Color | Silver |
| Height | 12 Meter |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 7 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Street |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Street |
₹ 8800 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Round |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Usage/Application | Highway |
| Height | 9 Meter |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | GI |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Brand | Aarvi |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | Aarvi |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | Aarvi |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 30 M |
| Usage/Application | Highway |
| Material | MS |
| Shape | Round |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Aarvi |
| Length | 12mm |
| Color | Silver |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India