Manufacturer of a wide range of products which include high mast pole, 20 mtr high mast pole, tubular ms pole, octagonal street light pole, 11m tubular swadge pole and 9m tubular swadge pole.
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Tubular |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 9 m |
| Height | 6 m |
₹ 155000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Dual arm |
| Mast Height | 20 meters |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 6.0 |
| Beam Angle | Medium |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Length | 11 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Material | MS |
| Color | Black |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Height | 9m |
| Shape | Tubular |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Length | 11 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Swadge Pole |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Thickness | 3mm |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Swadge Pole |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Thickness | 3mm |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Length | 8m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Swadge Pole |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Thickness | 3mm |
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Height | 3 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Material | Mild Steel |
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Height | 5 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Tubular |
| Country of Origin | Made in India |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India