Offering you a complete choice of products which include gi street light poles, 9 meter gi octagonal pole, led high mast lighting pole, 16 meter ms tubular pole, 10 meter gi octagonal pole and 11 meter street light pole.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12m |
| Material | Galvanized Iron |
| Design Type | Modular |
| Weight | 80 |
| Usage/Application | Street Light |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Height | <9 M |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Octagonal |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 10 meters |
| Pole Type | Dual arm |
| Light Block Color | Pure White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | Incandascent |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Beam Angle | Wide |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Length | 16 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | MS |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
₹ 15800 / Piece Get Latest Price
| Height | 11mm |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Color | Silver |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 Meter |
| Material | Mild Steel |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Height | 12m |
| Shape | Tubular |
| Brand | Aarvi |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Length | 7 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Material | Ms |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Body Material | GI |
| Material | Iron |
| Height | 9 M |
| Shape | Round |
| Pole Type | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 5 Meter |
| Color | Silver |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 5 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Height | 7 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Highway |
| Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Brand | Aarvi |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Length | 16 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Thickness | 3 mm |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Usage/Application | Highway |
| Height | 10 Meter |
| Pole Color | Black |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Street |
| Height | 12 Meter |
| Color | Silver |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Height | 13 Meter |
| Color | Black |
| Material | Mild Steel (MS) |
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Highway |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Meter |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Highway |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Single-Arm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Highway |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 Meter |
| Material | Stainless Steel |
| Pole Type | Single-Arm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Highway |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Power | 20 W |
| Capacity | 20 Ah |
| Height Range | 15mm |
| Arm Length | 2.5mm |
| Surface finish | Hot-dip galvanizing |
| Brand | Aarvi |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Height | 7M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Thickness | 3mm |
| Brand | Aarvi |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 8mm |
| Color | Silver |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Super Fine |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Wind Bearing Capacity | 180 |
| Bearable Wind Speed | 150 |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 20 M |
| SS wire rope | 9 mtr |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9m |
| Usage/Application | Street Light |
| Pole Type | Round |
| Shape | Tubular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Height | 6 Meter |
| Usage/Application | Outdoor |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Height | 8 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | All |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Material | Metal |
| Color | Black |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India