Leading Manufacturer of steel tubular poles, ms tubular pole, designer light pole, 9 meter tubular swaged pole, electrical poles . and swaged pole from Ghaziabad.
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Length | 14m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Poles |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Material | MS |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Height | 8 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Thickness | 3mm |
| Brand | Aarvi |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Brand | Aarvi |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India