Manufacturer of a wide range of products which include gi steel tubular pole, 12m tubular swadge pole, 7m tubular swadge pole, street light pole, street light tubular pole and 8 mtr ms tubular pole.
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | Round |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Color | Black |
| Brand | Aarvi |
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Length | 12m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Swadge Pole |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Thickness | 3mm |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Length | 7 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Swadge Pole |
| Shape | Round |
| Brand | Aarvi |
| Thickness | 3mm |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Mild Steel |
| Pipe Diameter | 25 mm |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Brand | Aarvi |
| Usage | Streets, highways |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Length | 16 m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Length | 8 M |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Pole |
| Shape | Round |
| Material | MS |
| Color | Silver |
| Brand | Aarvi |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Length | 14m |
| Usage/Application | Construction |
| Pole Type | Tubular Swadge Pole |
| Shape | Round |
| Brand | Aarvi |
| Color | Silver |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 8 Meter |
| Color | Silver |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 13mm |
| Color | Black |
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Height | 11mm |
| Color | Silver |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel (MS) |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Height | 6 Meter |
| Shape | Octagonal |
| Brand | Aarvi |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Length | 7 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Height | 6m |
| Pole Type | Round |
| Shape | Tubular |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Street Light |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Material | MS |
| Color | Black |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Light Arrangement | Multi-side |
| Material | Aluminum |
| Height | 10 meters |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Yellow |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India