We are a leading Manufacturer of sports lighting pole, solar high mast light and led flood light from Ghaziabad, India.
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Polished |
| Number Of Light | 8 |
| Plate Thickness Mm | 4mm |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100 W |
| Lighting Color | Pure White |
| Body Material | MS |
| Input Voltage | 240 V |
| Color | Silver |
| Thickness | 3mm |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP44 |
| Base Type | B15 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India