We are a leading Manufacturer of 9 meter tubular ms pole, galvanized street light pole, 12 meter ms street light pole, ms street lighting pole, steel street light pole and lighting poles from Ghaziabad, India.
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Height | 4 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Material | Mild Steel |
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Height | 14 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Color | Black |
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Height | 12 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Highway |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Height | 10 M |
| Surface Finish | Polished |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Material | MS |
| Color | Silver |
₹ 7200 / Piece Get Latest Price
| Height | 8 Meter |
| Pole Type | Round |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Super Fine |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Plate Thickness Mm | 3mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Vivek Tyagi (Owner)
Aarvi Enterprises
Khasra No. 98/99, Meerut Road, Guldhar, HP Petrol Pump
Ghaziabad - 201002, Uttar Pradesh, India